Wybór odpowiedniego programu do fakturowania

 

Wszystkie sprawy w firmie załatwiałem osobiście, bo wychodziłem z założenia, że sam zrobię to najlepiej. Oczywiście dość szybko okazało się, że sobie nie radzę z tak ogromnym natłokiem obowiązków. Potrzebna była mi pomoc i musiało trochę czasu upłynąć, aż to zrozumiałem.

Używanie odpowiedniego programu do fakturowania w firmie

jaki program do fakturowania dla małej firmyZatrudniłem księgową, która miała zajmować się sprawami firmy pod moją nieobecność. Dużo czasu spędzałem w terenie i sprawy związane z finansami robiłem wieczorem w domu na szybko, popełniając przy tym sporo błędów. Księgowa była świetna i sprawdzała się. Po jakimś czasie jednak zasugerowała mi, żebym zainwestować w program do faktur, bo jest zbyt wiele a ona się nie wyrabia. Tyko w jaki program do fakturowania dla małej firmy miałem zainwestować? Nie miałem pojęcia co wybrać a na rynku ofert było tak wiele, że zacząłem się już gubić. Księgowa, jako doświadczona osoba w fakturowaniu od razu dała mi liczne wskazówki i zasugerowała czym mam się kierować podczas wyboru takiego programu do fakturowania. Kazała mi też zwrócić uwagę na możliwości rozbudowania tego programu, ponieważ w przyszłości być może firmę rozwinę. Dobrze mi szło i ona była pewna, że to mi się uda. Zamówiłem więc program, który był przygotowany dla tak małej firmy jak moja, ale możliwe było jego rozbudowanie w razie konieczności. Nie wiązało się to z dużymi kosztami a proces rozbudowy programu był prosty. Księgowa dobrze mi doradziła, za co byłem jej niezmiernie wdzięczny.

Program do fakturowania w znacznym stopniu ułatwił pracę mojej księgowej, która ze wszystkimi obowiązkami zawsze wyrabiała się na czas. Klienci już nie musieli czekać na faktury, ponieważ otrzymywali je od ręki. Rozważam powiększenie firmy, ale dopiero za dwa lata.