torby reklamowe

Wybór „reklamówki” czyli torby reklamowe

W momencie, gdy potrzebujemy wyprodukować materiały reklamowe dla naszej firmy, stajemy przed ogromnym wyborem formy, w jakiej będziemy chcieli swój produkt lub usługę wypromować.

Łódzkie torby reklamowe są powszechne

torby reklamoweObecny rynek reklamy pozawala na umieszczanie informacji lub logotypów na praktycznie każdej powierzchni. Dzisiaj zajmiemy się jednym typem dostępnym dla każdego i praktycznie wszędzie. Chodzi o torby reklamowe łódź, które spotkać możemy na każdym kroku. Jeżeli nie są reklamówki z nazwą sklepu, w którym właśnie robiliśmy zakupy, to będą to torby papierowe zawierające dodatkowe informacje reklamowe. I tu pojawia się pierwsze pytanie. Jaki rodzaj torby wybrać. Kwestie kosztowe są w stanie szybko nas przekonać, że popularne siateczki będą dogodniejszymi materiałami na reklamę. Biorąc pod uwagę natomiast ekologiczne aspekty, wydawałoby się że torby papierowe są ewidentnym wyborem. Jak się jednak okazuje, przy produkcji tych drugich, wytwarzane jest znacznie więcej zanieczyszczeń, uwalnianych do powietrza oraz działających na wykorzystywaną wodę. Przy produkcji papieru, do atmosfery emitowane jest znacznie więcej zanieczyszczeń oraz gazów cieplarnianych niż przy produkcji torby plastikowej. Są to aspekty teoretycznie nieistotne z punktu widzenia przedsiębiorcy, który chce rozreklamować swój produkt lub usługę, natomiast kwestie ochrony i dbania o środowisko powinny interesować nawet podmioty z tym nie związane. Firmy mieszczące się w dużych miastach, takich jak Łódź powinny tym bardziej zwracać uwagę na te sprawy, ze względu na wzmożoną ilość emitowanych zanieczyszczeń w takich aglomeracjach.

Jeżeli pomyślimy o tym dłużej może się okazać, że trend panujący na rynku jest oparty na błędnym założeniu, że wyroby papierowe są bardziej ekologiczne niż ich plastikowe odpowiedniki.