Wykorzystanie okładek kanałowych w biznesie

 

Dla każdego, kto myśli, że prowadzenie działalności jest proste, pierwsze doświadczenie z firmą może być traumatyczne. Ogrom rzeczy, nad którymi trzeba trzymać pieczę, jest niemożliwy do ogarnięcia. Teraz mam to doświadczenie, które pozwala mi funkcjonować w świecie prowadzenia działalności. A jedną z najważniejszych lekcji, jakich miałem okazję się nauczyć, jest fakt, że zawsze trzeba mieć porządek w papierach.

Okładka kanałowa do dokumentów

okładki kanałoweZ natury jestem osobą nieogarniętą. To znaczy, bardzo trudno mi zadbać o porządek nad różnymi ważnymi sprawami. Prowadząc własną firmę musiałem się zmienić o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko musi być uporządkowane. Nie może dojść do sytuacji, gdy jakieś kwestie finansowe nie będą miały odpowiedniej formy udokumentowania. Tak po prostu nie może być. Tak samo jeśli chodzi o odpowiednie katalogowanie wszystkiego. Gdy przyjedzie pora, żeby sprawdzić jakiś dokument finansowy, to muszę wiedzieć, gdzie się on znajduje. Tutaj pomogły mi bardzo mocno okładki kanałowe, których zacząłem używać, żeby jakoś ogarnąć ten chaos dokumentacyjny, który tworzył się w mojej firmie. Początkowo wszystkie papiery były praktycznie porozwalane po biurku i szafkach. Teraz dzięki takim okładkom mogę spinać razem dokumenty dzieląc je na odpowiednie kategorie czy klientów. Zawsze więc wiem, gdzie się co znajduje i znalezienie potrzebnych zaświadczeń nie jest żadnym problemem.

Dodatkowym pozytywem takich okładek kanałowych jest to, że można na nich umieścić odpowiedni napis, który jeszcze bardziej pomoże w odnajdywaniu się w ogromnych ilościach dokumentów, jakie siłą rzeczy generuje działalność. Ten sposób podpowiedział mi kolega, który dzięki takim okładkom wyszedł z naprawdę sporych tarapatów organizacyjnych.