Wytrzymałe tapety maskujące

Usuwanie pęknięć tynku na ścianach, czy też pęknięcia samej ściany, jest bardzo czasochłonnym i kosztownym zadaniem, często będącym poza zasięgiem budżetu właścicieli mieszkań. Coraz częściej stosują oni więc różnorakie metody na zamaskowanie pęknięć, które nie zagrażają konstrukcji budynku, aczkolwiek naruszają jego estetykę.

Tapety z włókien szklanych do maskowania uszkodzeń

tapeta z włókna szklanego na pęknięciaBodaj najlepszym sposobem na trwałe zamaskowanie spękanych ścian jest położenie tapety z włókna szklanego. Tapeta z włókna szklanego na pęknięcia jest bowiem bardzo wytrzymała i nie ulega rozdarciu tak jak ma to miejsce w przypadku tapet papierowych czy odmian z tworzyw sztucznych. Włókno szklane jest również na tyle trwałe i sztywne by zapobiegać powiększaniu się pęknięcia, powstającego pod wpływem ruchu konstrukcji budynku. Tapety z włókien szklanych są również bardzo łatwe do zabarwiania, a w wielu przypadkach mogą one z powodzeniem zastąpić tynk ozdobny czy jakiekolwiek inne rodzaje okładzin naściennych. Po umiejętnym nałożeniu na powierzchnię ściany, są one niemal niemożliwe do usunięcia bez preparatów przeznaczonych do rozpuszczania spoiwa, i bardzo dobrze znoszą wszelkie uderzenia czy obtarcia, z racji wysokiej wytrzymałości materiału. Są one więc idealnym sposobem na wykończenie pomieszczeń użytkowych czy mieszkalnych, a ich jedynym mankamentem jest nakład pracy, jaki wymagany jest do prawidłowego położenia tapety na ścianie.

Z racji dużej grubości, doskonale maskują one nie tylko naturalnie powstające pęknięcia ale również niedoskonałości konstrukcyjne czy wady materiałów podkładowych. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie by taka tapeta była wykorzystana jako podstawa do dalszych wykończeń, ozdobnych tynków teksturowych czy nawet tapet.