Wzmacniająca kratka trawnikowa

Większość z nas trawnik ma jedynie w tej części ogrodu, gdzie wypoczywamy, a od strony wejścia do domu, powierzchnia jest wyłożona kostką brukową, albo wysypana drobnym żwirkiem. Jest to powszechne rozwiązanie, ponieważ tego obszaru nie trzeba kosić, ani martwić się o powstające koleiny.

Gdzie zakładać kratki trawnikowe?

kratka trawnikowaTrawniki są miękkie i zdecydowanie nie nadają się jako droga do domu, czy wjazd do garażu, dlatego te miejsca wykładamy twardymi materiałami, które nie podmakają i ułatwiają przemieszczanie. Jednak ostatnio w sklepach ogrodowych, możemy się spotkać z hasłem : wzmocnienia do trawników. Jest to nic innego, jak specjalna kratka trawnikowa, którą się wbija do ziemi, a następnie przysypuje ziemią i dopiero sieje trawę. Wygląda to bardzo estetycznie, a producent obiecuje, że tak skonstruowane podłoże, wytrzyma obciążenie nawet trzystu pięćdziesięciu ton na metr kwadratowy. Na zwykłej trawie po takim obciążeniu pozostałyby głębokie dziury. Kratka zazwyczaj jest w kształcie małych sześciokątów połączonych ze sobą w symetryczny wzór i ma wysokość około czterech, pięciu centymetrów. Dzięki takiemu wzmocnieniu z powodzeniem możemy mieć trawnik także przed wejściem do domu bez obawy o błoto w porze jesiennej. Kratki są wykonane z naturalnych materiałów pochodzących z recyklingu i nie szkodzą środowisku. Jest to tanie rozwiązanie i bardzo praktyczne, dlatego też cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów, którzy urządzają przestrzeń wokół domu.

Kratka ponadto doprowadza do korzeni trawy odpowiednią ilość powietrza i wody, dzięki czemu nie gnije i zachowuje równą strukturę. Produkt ten możemy kupować na metry kwadratowe i dowolnie przycinać, ponieważ materiał z jakiego jest wykonana jest elastyczny i dość miękki.