panele grzewcze na podczerwień

Z życia kuriera – panele grzewcze na podczerwień

Witam na blogu. Jestem kurierem i ostatnio przewożę bardzo dużo produktów grzewczych. Mój szef zaczął bardzo mocno współpracować z firmą, która dystrybuuje ogrzewanie na podczerwień. Nawet zacząłem się interesować tym, czym oni obracają. Odbierając od nich towar, często rozmawiam z zakumplowanym pracownikiem.

Panele grzewcze na podczerwień – dobre rozwiązanie?

panele grzewcze na podczerwieńOn już sporo mi wyjaśnił. Twierdzi na przykład, że sprawdzone panele grzewcze na podczerwień z katowic są dużo tańszym rozwiązaniem od normalnych grzejników elektrycznych. Wszystko przez to, iż wytwarzane przez nie fale podczerwone nie tracą energii na ogrzewanie powietrza, za to energia ta kumuluje się tylko na ludziach bądź innych obiektach, takich jak: ściany, sufity czy krzesła. Po prostu nagrzewane jest wszystko, co mamy w domu, ale powietrze zostaje nagrzane tylko pośrednio – od już ciepłych przedmiotów czy osób. Ostatnio gdy nasłuchałem się tej wiedzy, jechałem na Katowice. Właśnie stamtąd klient zamówił akurat grzejnik na podczerwień. Opowiedziałem mówiąc o tym wszystkim, co napisałem Wam, również o minimalnym ogrzaniu powietrza co powoduje, że jego klimatyzacja działa bardzo minimalnie i nie przenosi dzięki temu kurzy. W rozmowie okazało się, że ów pan jeden taki grzejnik posiada i dokupił drugi. I jest zadowolony z ogrzewania tym sposobem. Sam teraz nie wiem czy się nie skuszę – zakupię może jeden grzejnik na próbę, tak do dodatkowego ogrzewania domu. A swoją drogą wyczytałem, że promienie podczerwone są bardzo zdrowotne. Nawet stosuje się je w terapiach na reumatyzm, eliminację stanów zapalnych czy innych. Jednym słowem to samo zdrowie. I tak będąc kurierem i jeżdżąc po całej Polsce, można się dowiedzieć wiele, nie tylko o drogach czy ruchu drogowym, ale i o ogrzewaniu podczerwonym. A co najlepsze i co najbardziej mnie zaskoczyło, to możliwość zakupu takiego grzejnika w formie panelu, na którym może być namalowane dzieło sztuki, oczywiście za pomocą żaroodpornych farb. Tym samym możemy uzyskać oraz powiesić na ścianie świecące dzieło.

Normalnie super połączenie praktycznego ogrzewania i do tego zdrowotnego z estetyką. Naprawdę myślę, że tego typu innowacyjne rzeczy mają przyszłość. Zdrowie i estetyka to dobre połączenie. Pozdrawiam i do następnego wpisu na blogu. Kurier Adam.