Zabezpieczenie towaru plandeką na naczepie

Przewożenie ładunku na naczepie wiąże się z ryzykiem, że wypadnie on z niej przy gwałtownym zakręcie. Podobnie jest nawet w przypadku ciągników rolniczych, które w okresie żniw często przewożą na przyczepach całe stosy plonów. Aby zabezpieczyć je przed spadaniem na drogę, nie wystarczy wysoka ścianka przyczepy. Powinno się też wykorzystać plandekę, która ograniczy możliwość zgubienia przewożonych towarów.

Plandeka jako nakrycie przyczepy

plandeki na przyczepkiOkres żniw jest najbardziej intensywny dla osób zbierających plony swojej pracy w danym roku. Wymaga on bardzo dobrej organizacji i wielu godzin nieprzerwanego działania w terenie. Transport zebranego zboża lub warzyw jest bardzo ważny, jednak często zdarza się, że podczas niego łatwo zgubić część zbiorów. Aby tego uniknąć, produkowane są plandeki na przyczepki, które z łatwością można zamontować i okryć nimi przewożony ładunek. Ogranicza to jego przesuwanie się, a nawet podczas ostrych zakrętów, nie pozwala wypaść poza naczepę. Co ważne, plandeki takie można swobodnie regulować, dzięki czemu sprawdzają się nawet, plonu jest tak dużo, że wystaje poza ścianki przyczepy. Osłona taka to również doskonałe rozwiązanie problemu opadów deszczu, które mogłyby przyczynić się do gnicia zgromadzonego ładunku. Dlatego też wielu rolników decyduje się na ich używanie, aby zminimalizować straty wynikające z nieuwagi lub niesprzyjającej pogody.

 

Transport zbiorów w trakcie żniw jest bardzo ważny, łatwo jednak w jego trakcie zgubić ich część lub narazić je na deszcz, który przyczynić się może do ich gnicia. Aby tego uniknąć, zazwyczaj sięga się po plandeki na przyczepy. Ograniczają one przesuwanie się ładunku nawet na zakrętach, a w razie deszczu nie dopuszczają wody do cennych plonów. Są więc bardzo chętnie stosowane przez wielu rolników.