Zabiegi kosmetyczne na trądzik i blizny

Trądzik to zmora wielu osób. Zaskórniki zamknięte, otwarte, stany zapalne są trudne do usunięcia a także do zamaskowania makijażem. Są różne kosmetyki, maści, kremy, tabletki, jednak często ich wybór nie jest dobry. Kosmetyki do cery trądzikowej mogą podrażniać skórę i powodować rumień, z kolei tabletki mają różne skutki uboczne.

Oczyszczające zabiegi kosmetyczne

zabiegi kosmetyczne szczecinDlatego też stwierdziłam, że pora podejść do sprawy inaczej. Zapisałam się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne szczecin. Skoro ani w domu ani w gabinecie dermatologa nic nie pomagało to może kosmetyczka coś zdziała. Wybrałam kwasy bo one mają szerokie spektrum działania. Z jednej strony pomagają w regulacji pracy gruczołów łojowych i likwidacji trądziku. Z drugiej korzystnie wpłyną tez na spłycenie i rozjaśnienie blizn, a także generalnie na napięcie i wygląd skóry. Są kwasy AHA, BHA, a także kwasy owocowe. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć i jaki mamy typ skóry. Na przykład kwas glikolowy ma drobne cząsteczki i głęboko penetruje skórę, więc silnie działa. Są jednak kwasy PHA, które nadają się do stosowania nawet dla osób z wrażliwą i naczynkową skórą. Dobra kosmetyczka doradzi jakie kwasy wybrać, a także jakie powinny mieć stężenia. W domu preparaty kwasowe mają kilka procent stężenia, a w gabinecie standardowo używa się kwasów 30-40%, a nawet 70%. dlatego też najpierw kosmetyczka przygotowuje twarz do nałożenia kwasów, potem daje kwas, a na końcu neutralizuje go specjalnym preparatem po kilku lub kilkunastu minutach.

Dzięki dobrze dobranym zabiegom kwasowym, które trzeba powtarzać średnio co dwa lub trzy tygodnie moja cera wygląda zdecydowanie lepiej. Zmiany trądzikowe pojawiają się sporadycznie i nie są takie duże i zaczerwienione. Również blizny stały się o wiele mniej widoczne i dają się zakryć samym podkładem bez korektora.