Aplikacje internetowe

Zajęcia dla seniorów – aplikacje internetowe

W wielu polskich miastach od jakiegoś czasu zwraca się uwagę na organizowanie zajęć dla seniorów. To bardzo ważne zjawisko i pozytywne, ze względu na fakt, że sprawia wiele radości dla seniorów oraz zapewnia im ciągłą stymulację oraz rozwój.

Aplikacje internetowe i pomoc

Aplikacje internetoweWiele z nich mimo wieku, ciągle ma w sobie potrzebę poznawania czegoś nowego, czucia się potrzebnym oraz niezwykłą w sobie chęć do poznawania techników technologii. Takie zajęcia odbywają się również w mieście Wrocław. Ostatni cykl spotkań seniorów zorganizowany był we współpracy z firma informatyczną z okolic miasta Wrocław i miał na celu pokazanie uczestnikom, jak łatwym zadaniem, jest tworzenie stron internetowych za pomocą udostępnionych przez firmę kreatorów. Uczestnicy najpierw poznali jak wygląda projektowanie stron od strony czysto teoretycznej, by potem spróbować samemu (z pomocą pracowników i koordynatorów) stworzyć własną stronę internetową. Seniorzy oprócz projektowania stron internetowych poznali także zasady bezpieczeństwa, co do poruszania się w sieci oraz najpopularniejsze serwisy internetowe, na których mogą znaleźć interesujące ich rzeczy, usługi oraz produkty. Uczestnicy spotkań oraz warsztatów mieli także możliwości sprawdzenia, jak działają sprawdzone aplikacje internetowe oraz uzyskali pomoc w sprawnym i bezproblemowym, a także bezpiecznym poruszaniu się po internecie. Zajęcia dotyczy między innymi sprawdzenia czy strony internetowe na których chcieliby dokonać zakupów online są rzetelne i jakie mają opinie. Były także zajęcia dotyczące bankowości online.

Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, a seniorzy chętnie uczestniczyli zarówno w dyskusji, jak i zajęciach praktycznych, które przyniosły im dużo satysfakcji oraz radości i z pewnością przede wszystkim zachęciły do korzystania z internetu.