Zakup maski FFP3

 

Do mediów co jakiś czas trafiają amatorskie nagrania osób, które są w trakcie lecenia koronawirusa lub już wygrały z nim walkę i namawiają, a nawet proszą do nie bagatelizowania obowiązku noszenia masek. To jedyna skuteczna metoda ochrony.

Jak nosić maski z filtrem?

maska z filtrem ffp3Jeżeli chcemy się skutecznie chronić przez wirusem jaki opanował cały świat, musimy się zaopatrzyć w dobre jakościowo maseczki oraz często myć dłonie wodą z mydłem. Obecnie tylko tak możemy się chronić przed koronawirusem, ponieważ nie mamy szczepionki. W kwestii maseczek, to najskuteczniejsza jest maska z filtrem FFP3, którą od zawsze noszą lekarze i osoby z personelu medycznego. Jej skuteczność wynosi dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięćdziesiąt dziewięć procent, zatem doskonale nas chroni przed bakteriami, wirusami, pyłami czy zanieczyszczeniami. W sprzedaży znajdziemy klasyczne maski jednorazowe albo tak zwane półmaski, które można wielokrotnie stosować. Modele z filtrem FFP3 należą do półmasek i mogą być noszone przez tą samą osobę nawet przez kilka dni. Jednak trzeba pamiętać o jednej, bardzo ważnej zasadzie: po jej zdjęciu z twarzy, należy ją dokładnie zdezynfekować. Dzięki wykonaniu z wielowarstwowej włókniny, doskonale chłonie nadmiar wody i szybko odprowadza go na zewnątrz. Posiada gumowe uszczelki na nos, które ułatwiają jej dopasowanie do kształtu twarzy. Zawór wydechowy wykonany jest z tworzywa sztucznego, a taśma nagłowia z nitek gumowych. Dodatkowo maska posiada wewnętrzną wkładkę, poprawiającą szczelność.

Taka maska da nam doskonałą ochronę, zatem warto w nią zainwestować. W internecie bez kłopotu kupimy ją na sztuki lub w gotowych zestawach liczących po dziesięć, pięćdziesiąt czy sto sztuk. Przeciętna cena jednej maski, to koszt około dwudziestu złotych.