Zalety instalowania pieców typu koza w domach jednorodzinnych

 

Wśród wielu metod ogrzewania pomieszczeń na uwagę zasługuje z pewnością piec typu koza. Jest to piec wolnostojący, który wygląda naprawdę znakomicie. Niewątpliwy urok takich pieców sprawia, że cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Montaż pieców typu koza – kiedy nie można zainstalować kominka

piec typu koza z płaszczem wodnymJest to przede wszystkim rozwiązanie dla tych osób, które chcą się relaksować, patrząc na płonący w piecu ogień. Palenisko jest oczywiście szczelne zamknięte, a dodatkowo wyposażone w bardzo elegancką obudowę. Piec typu koza to nie tylko źródło ciepła w danym pomieszczeniu, ale również atrakcyjny mebel. Jeśli z różnych powodów nie da się zamontować w pomieszczeniu kominka, to warto rozważyć taką opcję jak piec typu koza z płaszczem wodnym – takie piece można ustawić w dowolnym miejscu. Ważne jest tylko to, by w tym miejscu było podłączenie do komina. Jest też znacznie więcej zalet pieców typu koza. Takie piece zajmują o wiele mniej miejsca niż kominek i nie są aż tak drogie. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że takie piece nie są ciężkie, w związku z czym właściciele budynku nie muszą wzmacniać stropu. Piece kozy mają zamkniętą komorę spalania. Poza tym mają też dość dużą moc, dzięki której można ogrzać naprawdę sporych rozmiarów pomieszczenie. Jeśli dodatkowo zostanie zamontowany płaszcz wodny, to można piecem typu koza wspomagać centralne ogrzewanie w domu. Sprawność pieców typu koza jest porównywana z tradycyjnym kominkiem.

Zaskoczeniem może być fakt, że niektóre modele takich pieców dają nawet możliwość pieczenia i gotowania! Jeśli jest taka potrzeba, piec w każdej chwili może zostać rozmontowany i przemieszczony w zupełnie inne miejsce. W piecu pali się najczęściej odnawialnymi i tanimi źródłami energii. Wymienić należy tutaj nie tylko drewno, ale również brykiet drzewny.