Zalety posiadania terminali płatniczych

W dzisiejszych czasach każda firma powinna posiadać terminal płatniczy, ponieważ klienci przyzwyczajeni są do wykonywania transakcji kartą i zazwyczaj nie noszą przy sobie gotówki, dlatego omijają punkty, które takowych terminali nie posiadają.

Terminale płatnicze – zalety ich posiadania

Wniezawodne terminale posprowadzenie bezgotówkowej formy rozliczeń pozwala przedsiębiorcy na ograniczenie kosztów związanych z odprowadzaniem utargu do banku. Im mniej jest pieniędzy w kasie tym rzadziej trzeba ją konwojować do banku. Przedsiębiorca w ten sposób oszczędza, ponieważ niektóre banki pobierają prowizję od wpłat nawet jeśli wpłacamy na własne konto. W rezultacie kwota wpłacona jest mniejsza od faktycznie wpłaconej. Mniejsza ilość transakcji gotówkowych sprawia, że w przypadku włamania lub napadu zmniejsza się skala strat związanych z utratą gotówki. Mniejsze jest także ryzyko przyjęcia fałszywych banknotów. Podstawową korzyścią jest akceptacja kart płatniczych a to może przyczynić się do wzrostu obrotów, ponieważ taki punkt uznawany jest za przyjazny dla klienta. Terminal płatniczy może także stać się narzędziem sprzedaży usługi polegającej na doładowywaniu telefonów komórkowych. Działa to na zasadzie pre-paid. Dzięki temu przedsiębiorca może sprzedawać elektroniczne doładowania dowolnego operatora i za dowolną kwotę zarabiając na tym. Niezawodne terminale pos mogą również spełniać rolę bankomatu. Za ich pomocą możemy wypłacać pieniądze w każdym punkcie. Jednak musimy dokonać płatności kartą, dopiero wtedy będzie możliwość wypłacenia gotówki.

Terminale płatnicze powinny znajdować się w każdym punkcie sprzedaży. To zwiększałoby zyski przedsiębiorców oraz zadowolenie ich klientów, którzy mogliby bez problemu dokonać płatności kartą, niezależnie od tego czy jest ona debetowa czy kredytowa.