Zamówienie masztów na flagi

Przy wielu budynkach publicznych, na przykład budynkach administracji publicznej lub szkół są maszty, na których wiesza się flagi. Czasami takie flagi nie reprezentują żadnego państwa lub organizacji, lecz są po to, by służyć jako reklama. Takie rozwiązanie często stosuje się na stacjach paliw, aby były widoczne z daleko. Ważne jest to, by maszt, który utrzymuje flagę był naprawdę wytrzymały i nie przewrócił się.

Maszt do powieszenia flagi

maszt na flagęTaki masz może mieć dowolną wysokość, jeśli zostanie odpowiednio wykonany. Maszt na flagę można zamówić w firmach metalurgicznych, które się tym zajmują. Trzeba jednak pamiętać przy jego stawianiu o dobrym przygotowaniu podłoża. Mówi się, że dziesięć procent masztu powinno znajdować się pod ziemią. Ta część powinna być impregnowana i zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Maszty są odpowiednio malowane i zabezpieczane. Wykonuje się je z elastycznej stali, dzięki czemu nie ma ryzyka ich złamania przy silnych podmuchach wiatru. Dodatkowo taki masz ma mocną stalową linkę i kołowrotek do zmiany flagi. Masz na flagę dodatkowo często posiada dodatkowe podpory stabilizujące. Zazwyczaj nie produkuje się gotowych masztów, tylko czeka na konkretne zamówienie. Dzięki temu pracownicy firmy metalurgicznej są w stanie wykonać maszt o dowolnych rozmiarach, wraz z jego odpowiednimi wzmocnieniami. Takie maszty trzeba potem zabetonować w glebie.

Maszty tego typu powstają z jednego kawałka stali, aby były o wiele bardziej wytrzymałe. Można je pomalować na wiele kolorów. Najczęściej maszty do flagi państwowej są biało czerwone. Wysokość masztu jest znacząca, ponieważ według tego wymiaru wybiera się również średnicę rury. Cały maszt jest zaimpregnowany, aby nie szkodziła mu nadmierna wilgoć, na przykład deszcz lub wody podziemne.