Zastosowanie karmy mokrej dla kota

W życiu kotów najważniejsza jest dobrze zbilansowana i dobrana dieta. Wybór tego typu artykułów zoologicznych jest bardzo duży. Co zatem wybrać, aby nasz kto mógł długo cieszyć się dobrym zdrowiem i nie zapadać na różnego rodzaje poważne schorzenia zdrowotne?

Karma mokra jako podstawa w karmieniu

karma w puszce dla kotaPosiadacze kotów doskonale zdają sobie sprawę jakim dużym problemem jest spożywanie przez nich wody. Koty mało piją, ponieważ w ich naturalnym środowisku woda jest dostarczana wraz z pokarmem na przykład świeżym mięsem. Każdy kot w ciągu dnia powinien wypijać między 35 ml, a 50 ml na kilogram masy ciała czystej i świeżej wody. Bardzo często zdarza się, że nie zwracamy na to uwagi, a kot nie czując pragnienia doprowadzić może do odwodnienia swojego organizmu. Odwodnienie takie jest prostą drogą do problemów z nerkami, kryształami czy też problemów z wypróżnieniem. Dlatego też karma w puszce dla kota powinna stanowić podstawę jego codziennego żywienia. Posiada ona w swoim składzie dużą zawartość wody co pozwoli nam w znaczący sposób uzupełnić jej zapotrzebowanie. Jest zdecydowanie mniej kaloryczna w porównaniu z karmami suchymi, co może być znaczące w utrzymaniu prawidłowej wagi. Czasami zdarza się, że koty są bardzo wybredne. Intensywny zapach wpływa na chęć jej zjedzenia. Szeroki wachlarz wyborów smaku i rodzai mokrych karm sprawia, że z pewnością jakaś przypadnie mu do gustu. Koty to zwierzęta mięsożerne i mają problem z przyswajaniem i trawieniem produktów pochodzenia roślinnego.

Karmienie kotów mokrą karmą jest bardziej naturalne. Ze względów zdrowotnych, między innymi częstymi odwodnieniami, warto wprowadzić do diety naszego kota mokrą karmę. Koty w przeciwieństwie do innych zwierząt szczególną uwagę zwracają na to co jedzą, a smak i intensywny zapach karmy w puszcze lub saszetce pomoże nam w przekonaniu niejadków.